Bezpieczeństwo – anonimowe zamawianie przez internet

13 kwietnia, 2021 Wyłączono Przez tgfx-admin

Bezpieczeństwo w przypadku hodowli roślin jest obowiązkową lekcją, którą musi odbyć każdy początkujący grower. Temat ten w przypadku zamawiania nasion i innych potrzebnych do uprawy produktów jest ciągle na czasie. Jest to pierwszy etap przygody z hodowlą i chyba nikt z nas nie chciałby tak szybko przysporzyć sobie kłopotów. Sami długo szukaliśmy złotego środka na zamówienia z seedbanków i growshopów. Najpierw zamawialiśmy na kogoś, ale to jest ciągły problem i niepotrzebne angażowanie osób trzecich w nasze małe przedsięwzięcie. Dlatego postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce i opracowaliśmy nowy sposób na anonimowe zamawianie, dzięki czemu będziecie mogli spać spokojnie. Obiecujemy, że będzie krótko i na temat. Zaczynamy!

 1. Pierwszym krokiem jest zainstalowanie darmowej nakładki do przeglądarki Google Chrome –
  TOUCHVPN. Pozwala nam ona serfować po sieci z dowolnego miejsca na świecie. Jeżeli dysponujecie
  dodatkowymi środkami to polecamy NORDVPN, ale obie nakładki spełnią swoją rolę. Na potrzeby
  tego poradnika wybraliśmy TOUCHVPN, żeby każdy mógł z niego skorzystać. Kiedy pomyślnie zakończyliśmy instalację, włączamy TOUCH VPN.
 1. Do kolejnego kroku będziemy potrzebować aplikacji VYKE. Dzięki niej założymy wirtualny i szyfrowany numer telefonu. Będzie on potrzebny do odbierania połączeń od kuriera oraz otrzymania SMS potwierdzającego założenie konta w sklepie internetowym czy skrzynki mailowej. Należy wykupić najniższą subskrypcje na wirutalny numer telefonu. Jest on aktywny pół roku
 2. Teraz czas na utworzenie nowego maila, np. z Gmail. Tutaj przyda nam się numer telefonu, który wygenerowała nam aplikacja VYKE. Wymyśl adres, potwierdź rejestrację kodem z SMSa i tyle – masz konto.
 3. Nadeszła kolej na składanie zamówienia. Dzięki adresowi mailowemu możesz zarejestrować się na stronie dowolnego seedbanku czy growshopu. Numer telefonu z VYKE będzie potrzebny do kontaktu z kurierem.
 4. Pamiętaj, żeby składając zamówienie, zawsze wybierać przesyłkę za pobraniem dostarczaną przez kuriera. Za każdym razem podawaj fałszywe dane oraz adres, który jest gdzieś niedaleko naszego miejsca zamieszkania. Wpisujemy nieistniejący numer domu. Kurier będzie się musiał z nami skontaktować, gdy nie będzie mógł znaleźć adresu. W ten sposób nie pozostawimy po sobie żadnego śladu. Kiedy uda nam się namierzyć doręczyciela naszej paczki, przechwytujemy od niego towar i spokojnie idziemy do domu.

Proste, prawda? Przedstawiony przez nas sposób jest nie tylko łatwy, ale przede wszystkim sprawdzony na naszym doświadczeniu. Gwarantuje on wam anonimowość, co jest bardzo ważne przy naszej profesji.

Mamy jeszcze kilka dodatkowych rad. Nie otwieramy nigdy drzwi nikomu nieznajomemu i niezapowiedzianemu.
Kiedyś nękała nas policja kryminalna za film ściągnięty z torrentów. Odwiedzili nas nawet w mieszkaniu, ale dzięki temu, że wpisaliśmy ich tablice rejestracyjne w google, udało nam się wszystko ładnie posprzątać. Innego razu panowie z energetyki sprawdzali instalację elektryczną. Umówiliśmy się z nimi na konkretną godzinę, żeby mieć kilka chwil na reorganizację przestrzeni – box został przesunięty na środek pokoju, przykryty folią malarską, obok postawiliśmy wiadro i wałki – znak, że w domu jest remont. Przez takie sytuacje ludzie wpadają. Przez to i niezacieranie za sobą ścieżek u firm kurierskich.

W aplikacji VYKE możemy za każdym razem zmieniać numer telefonu. Rozmowy są szyfrowane, idą po wifi, nie trzeba podawać żadnych danych.

Jeśli jesteście użytkownikami systemu Android, to możecie skorzystać z „drugiej przestrzeni”. Poszperajcie w ustawieniach, a znajdziecie tę opcję. Pozwala ona na przejście do drugiej ukrytej części systemu. Możecie tam robić nawet zdjęcia swoich roślin i nigdy nie będą one widoczne w głównej przestrzeni. Oczywiście do wchodzenia w „przestrzeń B” używamy zabezpieczenia – kodu lub hasła.

Mamy nadzieję, że sposób, który wam przedstawiliśmy, będzie dla was pomocny i przydatny. Zwracajcie uwagę na swoje bezpieczeństwo. Poprawi to wasz komfort psychiczny i hodowla będzie wam sprawiać jeszcze więcej przyjemności. Powodzenia!