O Nas

Pomysł stworzenia FLO-GROW zrodził się w 2014 roku. Poszukiwaliśmy wtedy produktu kompletnego – dostarczanego w całości, zawierającego wszystkie komponenty. Takiego, którego nie trzeba samodzielnie montować z kilku lub kilkunastu elementów dostarczanych przez producenta.

Ówczesne startupy miały dobre koncepcje, jednak finalny produkt nie spełniał oczekiwań odbiorców. Dopracowanie zajmującej przestrzeń automatyzacji hydroponicznej (zbiornik wody i miejsce na nawozy – poza boxem) stawiano nad dobrym oświetleniem i ułatwieniami w obsłudze. Opinie użytkowników nie pozostawiały złudzeń – sprzęty były wadliwie skonstruowane, niefunkcjonalne i zajmowały za dużo miejsca.

My w tym czasie pracowaliśmy nad nieskomplikowaną, organiczną uprawą oraz szukaliśmy najbardziej wydajnych źródeł światła. Chcieliśmy stworzyć prostego growboxa, który zadowoli początkującego growera i profesjonalistę.

Ze względu na wysoką awaryjność, skomplikowaną bieżącą kontrolę i intencję ograniczenia rozmiarów boxa – odrzuciliśmy koncepcję hydroponiki. Ponieważ zależało nam na maksymalnym wyciszeniu urządzenia jako jedyni na rynku wprowadziliśmy radiator chłodzący diody LED powietrzem dostarczanym z zewnątrz. Dzięki temu zabiegowi wentylator wylotowy nie jest dodatkowo obciążany pracą związana z wyprowadzaniem ciepła. Zastosowanie dużego pojemnika pozwala na podlewanie 5 litrami wody raz na 5 do 7 dni.

Najlepsze rezultaty osiągnęliśmy stosując wyselekcjonowane podczas kilkuletnich testów: mieszankę ziemi organicznej, unikalny nawóz doglebowy oraz wymienny filtr węglowy własnej produkcji.

Testy dowiodły, że system, który opracowaliśmy sprawdza się znakomicie. FLO-GROW wyróżnia nie tylko nowoczesny design, ale przede wszystkim doskonały mechanizm wewnętrzny, funkcjonalność oraz nieskomplikowana obsługa.

Nasz autorski projekt umożliwi użytkownikom wyjątkowo dyskretną uprawę indoor. Dzięki nowoczesnemu designowi – growbox przypomina minimalisyczną komodę, wygląda zatem jak element wystroju wnętrza.

FLOGROW CABINET SYSTEM to instalacja modułowa. Poszczególne elementy automatu są wymienne. Pozwala to użytkownikom na samodzielne dokonanie analizy ewentualnych błędów i błyskawiczną wymianę lampy, wentylatora czy filtra węglowego.

Growbox porusza się na kółkach. Dzięki temu – ogrodnik może łatwo zmieniać jego lokację. Konstrukcja naszej szafy do dyskretnej uprawy posiada dwie siatki do modelowania rośliny. Jedna stosowana jest w okresie wegetacji do rozkrzaczania a druga do korekcji wysokości podczas kwitnienia. Służy ona również do suszenia naszych pąków.

Produkt budowaliśmy ręcznie, posiłkując się technologią CNC.